Kaip apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų?
Prezervatyvai šiuo metu yra vienintelė veiksminga vyrų ir moterų apsauga nuo lytiškai plintančių ligų ir infekcijų, tokių kaip chlamidiozė, ŽPV ir ŽIV. Kad apsauga veiktų optimaliai, o malonumas ir pojūtis nenukentėtų, geriausiai tinka tinkamo dydžio prezervatyvai. Tinkami prezervatyvai rečiau nuslysta ir kartu nesusitraukia, todėl malonumas ir apsauga ne prieštarauja vienas kitam, o eina koja kojon.
Kas yra lytiškai plintančios ligos?
Lytiškai plintančios ligos - tai ligos, kuriomis galima užsikrėsti nesaugių lytinių santykių metu. Jų priežastys gali būti įvairios ir kilti dėl bakterijų, virusų, grybelių ar net parazitų.
Skirtingi lytiškai plintančių ligų tipai
Virusai:
- ŽIV, kuris gali sukelti AIDS
- Žmogaus papilomos virusai (ŽPV), kurie, be kita ko, gali sukelti gimdos kaklelio vėžį.
- Hepatitas A, B arba C
- Lytinių organų herpesas
- Citomegalovirusas
Bakterijos:
- Bakterijos: sifilis
- Gonorėja
- Ulcus molle
- Bakterinė vaginozė
- Chlamidiozė
- Viduriavimas (gali būti perduodamas oralinio sekso metu, jei sergate)
Grybeliai:
Parazitai:
- Trichomonozė
- Užsikrėtimas grybeliais
- Niežai
Kodėl taip svarbu apsisaugoti nuo lytiškai plintančių infekcijų?
Deja, pastaraisiais metais vėl padaugėjo venerinių ligų. Kai kuriais atvejais tai vyksta visiškai nepastebimai, nes net ir nesant simptomų galite būti užkrečiami tam tikromis ligomis. Pasteurs instituto atlikto tyrimo duomenimis, 2020 ir 2021 m. LPL atvejų skaičius Prancūzijoje išaugo maždaug 30 proc. Ypač nukenčia jauni žmonės.
Apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų ypač svarbu:
- nauja partnerystė
- su keliais partneriais arba be pastovių santykių
- už stabilių ir pasitikėjimu grįstų santykių ribų
- partnerio pasikeitimo
Ar nėra kitų būdų apsisaugoti, be prezervatyvo naudojimo?
Taip, yra. šiandien yra skiepų nuo kai kurių ligų, pavyzdžiui, hepatito B arba žmogaus papilomos virusų (ŽPV), kurie gali sukelti gimdos kaklelio vėžį. Tačiau šie skiepai apsaugo tik nuo šių konkrečių virusų, o ne nuo kitų ligų sukėlėjų. Taigi, jei turite naują partnerį ir nenorite rizikuoti, vienintelė patikima apsauga yra tinkamas prezervatyvas. Arba galite pabandyti atmesti riziką atlikdami tyrimus dėl lytiškai plintančių ligų, tačiau tai gali būti brangu ir užimti daug laiko. Tyrimus galima atlikti pas gydytoją, o dėl kai kurių ligų - ŽIV, chlamidiozės, sifilio ar gonorėjos - ir pas tokius paslaugų teikėjus kaip " S.A. M Health", kurie kartu su laboratorija ir kitais partneriais siūlo diskretiškus tyrimus namuose.
Moterims ar lesbiečių poroms, be prezervatyvų, taip pat yra galimybė apsisaugoti nuo lytiškai plintančių infekcijų perdavimo naudojant laižymo priemones arba specialius moteriškus prezervatyvus.
Kas gali padėti, jei užsikrėčiau lytiškai plintančia infekcija?
Jei įtariate, kad esate užsikrėtęs arba sergate lytiškai plintančia infekcija, visada kreipkitės į gydytoją. Dažnai, be pirminio kreipimosi į šeimos gydytoją, pagalbą taip pat gali suteikti urologai arba ginekologai. Venkite nesaugių lytinių santykių, net jei įtariate STI, ir iš anksto informuokite partnerį apie savo įtarimus.
Išvada: prezervatyvai yra geriausia apsauga nuo lytiškai plintančių infekcijų.
Kad galėtumėte mėgautis lytiniais santykiais su partneriu nesijaudindami ir kuo geriau apsisaugodami, visada turėtumėte naudoti tinkamo dydžio prezervatyvus. Tik taip užtikrinsite geriausią įmanomą saugumą ir kartu nerūpestingą jausmą sekso metu. Tinkami prezervatyvai nenuslysta ir nesusitraukia. Todėl jie užtikrina geriausią įmanomą pojūtį lytinių santykių metu ir optimalų saugumą.