Pasaulinė AIDS diena: nematomas lytiškai plintančių ligų pavojus
Tai tylioji epidemija - tokiais žodžiais Pasaulio sveikatos organizacija apibūdina dabartinį lytiškai plintančių infekcijų ir lytiškai plintančių ligų atvejų skaičių. Ne be pagrindo: Roberto Kocho instituto duomenimis, kasmet Europoje lytiškai plintančiomis ligomis užsikrečia daugiau nei pusė milijono žmonių, tačiau daugelis iš pradžių nesupranta, kad yra užsikrėtę.
Nematomas pavojus
To priežastis yra paprasta: kai kurios lytiškai plintančios ligos iš pradžių būna besimptomės, todėl gali plisti nepastebimai. Roberto Kocho institutas pabrėžia, kad apie 10 proc. naujų ŽIV infekcijų ilgą laiką lieka nepastebėtos.
Priklausomai nuo lytiškai plintančios ligos, infekcija gali sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, nevaisingumą, kepenų cirozę ir vėžį. Federalinio sveikatos mokymo centro teigimu, siekiant pažaboti lytiškai plintančių ligų plitimą, reikia daugiau švietimo.
Svarbu ir teisinga: gruodžio 1 d. - Pasaulinė kovos su AIDS diena
Gruodžio 1 d. minima Pasaulinė AIDS diena yra puikus sėkmingo švietimo pavyzdys. Nuo pat 1988 m., kai PSO įsteigė šią dieną, viso pasaulio vyriausybės, sveikatos organizacijos ir nevyriausybinės organizacijos naudojasi šia diena, kad atkreiptų dėmesį į ŽIV/AIDS problemas ir parodytų solidarumą. Ši diena skatina supratimą ir stiprina prevencijos priemones. Be reguliaraus testavimo, ypač pabrėžiama prezervatyvų, kaip veiksmingos apsaugos nuo ŽIV ir kitų lytiškai plintančių infekcijų perdavimo priemonės, svarba.
Prezervatyvai gali apsaugoti
Prezervatyvų apsauginis mechanizmas toks pat paprastas ir išradingas: prezervatyvai sudaro barjerą tarp kūno skysčių, kuriais gali būti perduodamos lytiškai plintančios ligos. Nesvarbu, ar tai būtų sifilis, gonorėja, ar ŽIV - prezervatyvų naudojimas gerokai sumažina užsikrėtimo riziką. Jie apsaugo ne tik nuo rimtų sveikatos sutrikimų, bet ir nuo emocinio streso, kuris gali lydėti diagnozavus lytiškai plintančią ligą.
Be neabejotinos naudos sveikatai, prezervatyvai yra itin patogūs naudoti. Jie yra lengvai prieinami, juos galima įsigyti be gydytojo recepto ir nereikalauja sudėtingo naudojimo. Kontracepcijos pasaulyje prezervatyvai yra geriausias tarpinis sprendimas, užtikrinantis ir saugumą, ir intymumą.
Nors, naujausiais duomenimis, prezervatyvai Vokietijoje yra dažniausiai naudojama kontraceptinė priemonė, šiuo metu jų naudojimo lygis siekia tik 53 %, todėl yra erdvės tolesniam didėjimui.
Kodėl daugelis nenaudoja prezervatyvų
Problema: nepaisant prezervatyvų privalumų, visuomenėje jie vis dar sutinkami su abejonėmis, ypač dėl įsivaizduojamo geismą žudančio įvaizdžio. Kai kurie vyrai netgi skundžiasi erekcijos problemomis. Paprastai tai nėra pasiteisinimai, nes keli tyrimai rodo, kad apie 50 % vyrų mano, jog standartinio dydžio prezervatyvai netinka, t. y. yra per dideli arba per maži.
Jei jie yra per laisvi (tai aktualu maždaug 10 %), po ejakuliacijos gali nuslysti arba ištekėti. Jei prezervatyvai per ankšti (apie 40 %), juos sunku išvynioti, jie tirpsta ir gali lengviau plyšti. Tai reiškia, kad prastai prigludęs prezervatyvas ne tik pablogina malonumo pojūtį, bet ir saugiai apsaugo nuo lytiškai plintančių ligų.
MISTER SIZE: 7 dydžiai - daugiau saugumo ir tikro pojūčio
Siekdama išspręsti šią problemą, MISTER SIZE siūlo septynių skirtingų dydžių prezervatyvų pasirinkimą, kartu su keliais matavimo metodais tinkamam dydžiui nustatyti. Mūsų programėlė leidžia lengvai įvertinti idealų dydį be atsisiuntimo ar registracijos, padėdama suderinti malonias akimirkas su veiksminga kontracepcija. MISTER SIZE taip pat aktyviai bendradarbiauja su tokiomis socialinėmis organizacijomis kaip "ProFamilia" ir " AIDS-Hilfe", siekdama dar labiau sumažinti lytiškai plintančių ligų plitimą, rekomenduodama prezervatyvus, kurie tinka ir yra tinkami.